top of page
DSC07871 4_5.jpg

MOJA CESTA
K ÚSPECHU

O mne

Moje meno je Jakub Chudý. 

Som osobný kondičný tréner so zameraním na celostný pohyb a funkčný životný štýl. Moje poslanie spočíva v pomoci klientom a ich blízkym pri budovaní zdravia, zlepšovaní kondície a zvyšovaní pracovnej produktivity. Svoju prácu vnímam komplexne a s odhodlaním k trvalému zlepšeniu.V mojom prístupe k tréningu ide o viac než len o zdvíhanie činiek na lavičke alebo stereotypné cvičenie na strojoch. Verím, že náš pohybový aparát si zaslúži kvalitné a rozmanité cvičenie, ktoré podporuje jeho optimálne fungovanie.

Venujem sa nielen pohybu, cvičeniu a posilňovaniu, ale tiež oblastiam ako výživa, fyziológia, suplementácia, spánková hygiena a neuropsychológia. Držím sa zásady 80/20 a snažím sa pristupovať k cvičeniu komplexne a vyvážene.

V prípade komplexnejších problémov, ktoré presahujú moje schopnosti, spolupracujem s fyzioterapeutmi, výživovými špecialistami, lekármi a psychológmi alebo mentálnymi koučmi. Moje špecializácie zahŕňajú zvyšovanie kondície, zlepšovanie držania tela, rekondičné tréningy, prevenciu pred zraneniami a rehabilitáciu po zranení, ako aj odstraňovanie rôznych bolestí pohybového aparátu. Prioritou vždy ostáva kvalitný pohyb, pretože verím, že efektívne a správne cvičenie má výrazný vplyv na transformáciu tela. Ďakujem za dôveru a teším sa na spoločnú cestu k lepšiemu zdraviu a pohybovým výkonom.

  • Instagram
  • LinkedIn
  • Facebook
Jakub Chudý_edited.jpg
  • Instagram
  • Whatsapp
e88f4dde-2fc8-47be-9673-7e8f4ed5601f.jpg

Som človek, ktorého fascinuje šport vo všetkých jeho formách. Baví ma pohyb a som celkom súťaživý. To ma zviedlo na cestu trénera. Trénera, ktorý sa snaží radiť svojim zverencom, klientom a športovcom najlepšie ako vie. Aj keď o sebe nerád príliš veľa rozprávam, tento stĺpček si venujem. Chcem aby ste vedeli kto som, odkiaľ som prišiel a kam smerujem.   
  Pochádzam z Prievidze a už 10 rokov žijem v Bratislave. So športom, futbalom som začal ako 6-ročný, po vzore môjho starého otca. Láska k tomuto športu ma sprevádzala zhruba do puberty. Popri futbale som sa začal venovať cvičeniu v posilovni so staršími kamarátmi. Futbal šiel na druhú kolaj. Postupne som ho na nejakú dobu úplne zanedbal a venoval sa len posilňovaniu. Po zhruba dvoch rokoch som som sa opäť vrátil k futbalu, ale už len na rekreačnej úrovni. V 17 a 18tich som hral za dedinu blízko Prievidze. V sobotu za dorast a v nedeľu za mužov. Bolo to veľmi príjemné. V poslednom ročníku strednej školy, som sa rozhodoval, kam sa bude ďalej uberať môj život. Pochopil som, že vrcholový športovec zo mňa už asi nebude, tak som sa rozhodol, že "prestúpim" na druhú stranu. Bude zo mňa tréner.

Vzdelanie

Rozhodol som sa pre FTVŠ UK a išiel som tam s  jasným cieľom - stane sa zo mňa kondičný tréner! Škola ma bavila a nemal som najmenší problém preplávať až k Magisterskému titulu v obore "kondičné trénerstvo". Od odborníkov na fakulte som sa toho mnoho naučil.  Od športového tréningu (prof. Vanderka a prof. Kampmiller), cez periodizáciu zaťaženia (prof. Laczo), až po výživu (doc. Sedliak), regeneráciu (doc. Bielik), či vzprieranie (Mgr. Buzgó). Škola mi naozaj dala mnoho, stačilo len sedieť a počúvať. Zároveň som ale veľmi rýchlo pochopil, že akademické vzdelanie treba dopĺňať praxou a rôznymi metódami, ktoré na škole neučili. Už počas štúdia som navštívil niekoľko kurzov. Medzi tie, ktoré vo mne zanechali najviac radím: DNS - dynamická neuromuskulárna stabilizácia (neskôr som sa stal aj DNS trénerom), ACT - akrálna koaktivačná terapia, Coretréning a iné kurzy zamerané napríklad na krčnú chrbticu či ramená. Postupne som popri štúdiu a praxi absolvoval vyše 30 rôznych školení, kurzov, workshopov, či konferencii. Po piatich rokoch štúdia som sa rozhodol ísť na doktorandské štúdium. To sa mi po troch rokoch podarilo úspešne ukončiť s titulom "PhD."

Počas týchto rokov som však pochopil, že moje miesto je v teréne, medzi ľuďmi. "Robiť vedu" ma až tak nenapĺňalo. Napĺňa ma vedu sledovať a aplikovať ju do praxe a pomáhať ľuďom. 

bce3beec-21da-4d78-b84a-0715fc0ae3c3.jpg

Prax

Bez praxe nie sú koláče. Či tak nejak. Prvé dva roky štúdia

som sa venoval hlavne vzdelávaniu a škole. V treťom ročníku som začal pracovať vo fitnesscentre ako tréner. Bol som hodený rovno do vody a hneď som dostal niekoľko klientov. Strach a zodpovednosť ma motivovali kúpiť si hneď niekoľko kníh o cvičení. Snažil som sa vybudovať si zásobník cvičení, naštudovať si hlavné princípy ako trénovať s bežnými ľudmi a rovnako tak rozšíriť vedomosti o stravovaní. Dnes sa na tieto knihy pozerám s úsmevom... Po niekoľkých mesiacoch praxe, stovkách tréningov s ľuďmi, ďalších školeniach a niekoľkých prečítaných knihách som si začal viac veriť a pomaly som sa cítil tak, že dokážem ľuďom pomôcť. Ako tréner som sa vďaka neustálemu vzdelávaniu, navštevovaniu kurzov a sledovaniu trendov vyvíjal. Skúšal som rôzne metódy a postupy. Riešil som rôzne problémy. Asi po 3 rokoch praxe s bežnými ľudmi a pár športovcami, som sa dostal do Slovenskej basketbalovej reprezetácie mužov, kde pôsobím dodnes. Dve sezóny som pôsobil aj ako kondičný tréner v ligovom basketbale (BC Prievidza a Inter Bratislava). Po týchto skúsenostiach som pochopil, že moje miesto je niekde uprostred. Jednoducho ma veľmi baví práca s bežnými ľuďmi. Baví ma ovplyvňovať ich životy k lepšiemu, pomáhať s odstraňovaním zlých návykov, zlepšať držanie tela a výkonnosť v práci či doma... Teším sa preto na každú výzvu a cieľ ktorý si spoločne nastavíme.

" TELO JE ODRAZOM DUSE DO VIDITELNÉHO SVETA."

 ˇ

'

bottom of page